Köşe Yazıları

Hasan Hüseyin DEDE,
          Bu siteyi kurdukları için Çal Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin değerli yönetim kuruluna teşekkür ederim. Gurbette ve sılada yaşayan tüm çal köylülerin ortak noktalarından biri olması adına bu site önemli bir görev yapacaktır. 

Köylülerimizin yapacağı iş şudur;

          Ellerinde bulunan köyümüz ve köylülerimize ait eski ve yeni fotoğrafları bu site için gönderirlerse; bu site bütün köylülerimizin en azından fotoğraflara bakmak için ziyaret edeceği ortak bir yer olur.  Bütün köylülerimiz ziyaretçi defterine istek ve arzularını ve duyurularını yazarlarsa hepimiz faydalanırız. Tabi Hakaret ve küfürlere yer vermeden yazarken ölçülü olmamız gerekiyor. Köylülerimiz ellerinden geldiği kadarıyla eski hatıra ve hikayelerini yazarlarsa buradan dertleşmiş oluruz.
     Tüm bunlar bizi bir arada tutacak, köklerimize bağlı olarak yaşamamızı sağlayacak faktörler olacaktır. Bu nedenle bu site; derneğin yapacağı en önemli faaliyetlerden birisi olacaktır. Bu site için emek sarfedilmektedir. Lütfen destek olalım, bu siteyi fotoğraf, yazı ve görsel çalışmalarla zenginleştirelim.
    Tüm köylülerimin desteklerini esirgemeyeceklerini düşünüyor ve arzu ediyorum. Herkese en kalbi hürmet ve saygılarımı sunuyorum. 15.02.2015
 
HASAN HÜSEYİN DEDE